Fakty a čísla


Master Builders Solutions výrobcu BASF ponúka – inovatívne riešenia v oblasti stavebnej chémie pre nové stavby, na údržbu, opravy alebo renovácie budov. Vysoké profesné znalosti a skúsenosti najlepších stavebných odborníkov celosvetového koncernu BASF sú k dispozícii našim zákazníkom vo všetkých fázach výstavby aj počas celej doby životnosti stavby.

Spoločnosť BASF pod značkou Master Builders Solutions spája vlastné technologické know-how a komplexné portfólio produktov so znalosťami a skúsenosťami získanými z početných stavebných projektov po celom svete, aby mohla našim zákazníkom poskytnúť tie správne riešenia.

 

Divízia Stavebné hmoty celosvetového koncernu BASF ponúka okrem značky Master Builders Solutions ďalšie regionálne špecializované značky:

Watson Bowman Acme (Severná Amerika): Expanzívne regulačné systémy

Dr. Wolman (Európa): Riešenia na ochranu dreva

PCI (Európa): Stavebné materiály pre profesionálov.

Produkty značky Master Builders Solutions:

Prísady do betónu, prísady do cementu, riešenia pre podzemné stavby, hydroizolačné systémy, riešenia na opravu a ochranu betónu, zálievky, podlahové systémy, tmely.


Zamestnanci 2016 (divízia BASF Stavebné hmoty):

6000 zamestnancov po celom svete

Obrat v roku 2016 (divízia BASF Stavebné hmoty):

Približne 2,33 miliardy €

V blízkosti lokálnych trhov:

130 výrobných miest v 50 krajinách po celom svete (Severná Amerika, Južná Amerika, Európa, Afrika, Ázia a Tichomorie).


Pomáha zvládnuť každú stavebnú výzvu

Každý stavebný projekt je iný a kladie špecifické nároky na našich zákazníkov. Od najvyššej budovy na svete po najdlhší most na svete. Výrobky a služby Master Builders Solutions značky BASF prekonávajú štatistické rekordy v stavebníctve:

  • Pomocou prísady MasterGlenium Sky na znižovanie obsahu vody sme čerpali betón 691 metrov vysoko za pomoci jedného jediného čerpadla a prispeli sme tak ku stavbe najvyššej budovy na svete – Burdž Chalífa v Dubaji.
  • Dokážeme udržať betón čerstvý aj po dobu 72 hodín.
  • Dokážeme vyrobiť spracovateľný a tekutý betón s plnivom 120 mm…,  a potom ho dokážeme čerpať.
  • Dodali sme chemické riešenia pre najväčší raziaci stroj pre tunely na svete, ktorý má priemer 15,2 m.

Pri stavbe najdlhšieho visutého mosta na svete – mosta Akaši-Kaikjó – bolo za pomoci technológie samozhutniteľného betónu uložených celkom 600 000 m³ betónu.